Aktualności

Trzecia porażka...

• autor: edekobrol, 2013-10-14 15:13

Na małym , nierównym i ciasnym boisku w Sitnie przegrywamy z tamtejszym LZS.

Początek spotkania był w Naszym wykonaniu dobry , jednak tylko do straty bramki. Piłkarze Sitna wymienili trzy podania i zawodnik strzałem w długi róg pokonał Kowalskiego. Kilka minut później Daniel Herman wykonywał rzut wolny , uderzył idealnie , jednak bramkarz z Sitna pomimo niskiego wzrostu sparował piłkę na rzut rożny. Nie minęło dziesięć minut , a przegrywaliśmy 2:0. Tym razem rzut wolny wykonywał zawodnik gospodarzy i pomimo ostrzeżeń kolegów , aby Kowalski uważał na strzał w długi róg , nie posłuchał i po chwili mógł wyciągnąć piłkę z siatki. Ruszyliśmy do odrabiania strat , jednak długimi i górnymi zagraniami między zawodników mierzących około dwóch metrów nie da się minąć. Niestety Nasi zawodnicy myśleli inaczej i cały czas grano bezsensowne piłki na niskich napastników. Po chwili było już 3:0. Rzut wolny , piłka zawieszona wysoko , nikt z Naszych do niej nie wyskakuje , a zawodnik Sitna zgrywa piłkę na długi róg , ta ku zdziwieniu wszystkich wpada od słupka do bramki. Gdy wszyscy myśleli już , że nic gorszego nie może się wydarzyć , nagle obrońca Sitna wybił piłkę z własnego pola karnego ta przeleciała malutkie boisko i tuż przed wychodzącym Kowalskim odbiła się od kępy i przelobowała naszego bramkarza. Sytuacja komiczna , lecz nie dla naszych kibiców , którzy przyjechali powiat wzdłuż , aby pooglądać kolejne Nasze zwycięstwo , musieli przeżyć szok , ponieważ do przerwy przegrywaliśmy 4:0 z drużyną z dołu tabeli!

Na druga połowę nie mając nic do stracenia wyszliśmy trzema napastnikami i zagraliśmy trzema obrońcami. Na boisku po dłuższej przerwie wrócił Tomek Maculewicz. W pierwszej akcji drugiej połowy Wierzchucki zza pola karnego huknął w poprzeczkę. Druga połowa należała do Nas jednak nie potrafiliśmy udokumentować tego strzeloną bramkę. Strzelał Maculewicz , Skiba , Zawidzki , Bosiacki i? I nic. Dopiero w 70 minucie Kołtonowski zagrał długą piłkę do Skiby a ten ładnym strzałem pokonał bramkarza. Pięć minut później było 4:2 , ładnie lewą stroną uciekł Skiba i podał wzdłuż bramki , piłkę przyjął Wierzchucki i ponownie trafił w poprzeczkę , jednak piłkę głową dobił Suma. Do końca meczu staraliśmy się zmienić wynik , jednak nie udało się i w daleką podróż do domu wracaliśmy z zerowym dorobkiem punktowym.

Nie wiadomo co się dzieję z tą drużyną , która na rundę wiosenną wychodziła na mecz i sprawiała łomot każdej drużynie z wyjątkiem Zabartowa (3:3). Z linii obrony odszedł jedynie Damian Kiedrowicz , lecz wrócił Kamil Herman , nikt więcej nie odszedł , a nawet doszli zawodnicy , co oznaczało , że powinniśmy być jeszcze bardziej mocniejsi. Jednak okazuję się , że szwankuje cały skład , zaczynając od bramkarza kończąc na napastnikach. Z przodu nie jest tak źle , przed tą kolejką mieliśmy trzecie miejsce pod względem zdobytych bramek , jednak z tyłu już tak kolorowo nie jest. I najgorsze to , że nie wiadomo dlaczego. W ośmiu meczach straciliśmy już 23 bramki co daję prawie trzy bramki na mecz . Zdecydowanie za dużo , aby myśleć o podium. Mamy dwa tygodnie , aby wszystko przemyśleć i poukładać jakoś to wszystko , jeśli nadal chcemy się liczyć w walce o podium i nie jeździć na mecze do drużyn z dołu tabeli po punkty , bo niedługo sami się tam znajdziemy i drużyny przyjeżdżające do Obkasu , będą mówiły , że jadą do Mistrza zeszłego sezonu , który w tym rozdaje punkty na zawołanie.